وبلاگ آموزشیاران

قابل توجه دوستان و همکاران محترم

همانطور که در جریان اعلام و لغو مکرر اسامی ۳۰۰۰ آموزشیاراستخدامی هستید. این بار  سازمان برای پیشگیری از هرگونه اعتراض جدید آموزشیاران تصمیم به فرستادن محرمانه اسامی به مراکز استان نموده  و سهمیه و شرایط استخدام یا خود اسامی را به سایر استا نها اعلام کرده اند.

در حال حاضر تقریباْ همه ی استانها از سهمیه ی تعیین شده  و بسیار اندک برای استخدام آموزشیاران خود آگاهند. لذا همانطور که در بخش نظرات شاهد هستید به تقاضای برخی از همکاران جهت «علاج واقعه قبل از وقوع» روز چهارشنبه تحصن هماهنگی با حضور معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت برگزار خواهد شد و از تک تک همکارانی که توانایی و استطاعت حضور دارند دعوت می شود جهت مطالبه ی حقوق از دست رفته ی خود در این جمع شرکت فرمایند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۸۹ساعت 18:44  توسط مدیر وبلاگ   | 

نامه ای به وزیر

وقتی سر کلاس انشاء پایه ی چهارم ابتدایی معلم از ما می خواست تا انشائی با عنوان « نامه ای برای خدا» بنویسیم، کودکانه تمام احساسات خود را روی هم می گذاشتم تا برای باریتعالی از حرفها و درد دلهایم بگویم؛ اما وقتی کمی بزرگ شدم به یقین دریافتم که خداوند از رگ گردن به ما نزدیکتر است و از همه ی گفته ها و ناگفته ها و درد دلها و قصد و اراده ها و نهان و آشکارهای ما با خبر است؛ لذا از آن روز دیگر نه برای خدا نامه نوشتم و نه سر ساعت انشاء این موضوع را برای شاگردانم انتخاب کردم و آموختم که نامه را برای کسانی می نویسند که از حال و روز هم بی خبر باشند.

برای خواندن تمام نامه به ادامه مطلب بروید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم تیر ۱۳۸۹ساعت 20:19  توسط مدیر وبلاگ   | 

 تکلیف استخدام آموزشیاران نهضت مشخص می‌شود

هفت هزار آموزشیار استخدام می شوند

حق التدريسي‌ها و نهضتي‌ها در اولويت استخدام آموزش و پرورش هستند

مشکل آموزشیاران حل شده است

و دهها عنوان جذاب دیگر ...

واژگانی که شاعرانه از دهان مسئولان  خارج می شوند و به زیبایی توسط  خبرنگاران شکار می شوند و بالاخره با قلم معجزه آسای  آنان تیتر روزنامه ها و صفحات وب را  زینت می بخشند و برای لحظاتی چند نور امید را در قلب آموزشیار زنده می کنند. ولی افسوس که چون به وادی عمل و واقعیت می نگرد چیزی جز سراب نمی بیند.

کمتر از سه ماه دیگریعنی تا ۱۵/۷/۸۹ انتظار بی نتیجه ی آموزشیار یکـساله می شود. انتظــاری که نه از ۸۸/۷/۱۵ بلکه از روز اول استخدامش آن را یدک می کشد! روزها همچنان در بلاتکلیفی و انتظار می گذرد و آموزشیاری که به قول خودشان «واجد شرایط» است نه ماه است که ضمن شنیدن وعده های تاریخ مصرف گذشته ی استخدام هنوز به امید اعلام اسامی در بحر ضد و نقیض گفته ها شناور است.

لحظاتی را که به کامنت های دوستان و همکاران می نگرم و سئوالات و گله های آنها را می بینم  شرمم می شود که چرا برای آنها پاسخی واضح و منطقی ندارم؛ اما چه کنم که از همه بلاتکلیف ترم! از خودم می پرسم آیا واقعاً مسئولان از این اوضاع بی خبرند؟ بدون شک جواب منفی است چرا که از وزیر محترم گرفته تا مسئول نهضت و مدیریت اداره آموزش و پرورش یک شهرستان کوچک از این احوال غافل نیستند. همه می دانند که آموزشیار ازتصویب طرح  استخدام تاکنون چیزی جز مشتی گفته ها و شنیده های بی حاصل و توخالی نصیبش نشده است. از تصویب عجیب غریب 7000 نفری گرفته تا اعلام اسامی واجدین شرایط 14000 نفری ، اولویت سابقه، اولویت مدرک ، اولویت رشته و ...

وقتی عنوان « 60 ماه سابقه» را در رسانه ها  می بینم یا می شنوم، بی اراده و با حسرت خنده ام می گیرد. شاید در یک نگاه برای نویسنده و برای کسانی که آن را ملاک می دانند ساده و فقط یک عدد دو رقمی باشد! اما در ورای آن ، سال های سختی و در بدری را می بینم که در قبال آن هرماهش بلکه هر روزش یک سال است و اگر افراط نکرده باشم  آنرا تمام زندگی آموزشیار با تمام فراز و نشیب هایش می بینم. اما آیا حتی از یک ذره ی این تلاش ها قدردانی شده است؟ دریغ از پاداش 60 ماه سابقه و بیشتر  که در نظر آنها اینقدر بی ارزش و ناقابل است.

هر قدر که تحقیر شویم ، هر اندازه که به انتظار بنشینیم ، یقین داشته باشیم که خداوند از زحمات ما آگاه است و اجر نعمت آموختن حتی یک  بی سواد نزد او  چنانکه در این دنیاست  بی اهمییت و بی ارزش نخواهد بود  چه برسد به زحمات و تلاش هفت و هشت ساله ی ریشه کنی بیسوادی.  کار ما از معلمان رسمی تمام مقاطع تحصیلی به مراتب سخت تر و طاقت فرساتر است و انگیزه ی ما در این راه پابرجاست.

به امید روزی که تلاش های هیچ تلاشگری بی پاداش نخواهد ماند ...

+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم تیر ۱۳۸۹ساعت 23:13  توسط مدیر وبلاگ   | 

اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول آزمون استخدام پیمانی آموزش و پرورش

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اسامي پذيرفته‌شدگان در لينك سايت مركز سنجش به نشاني http://aee.medu.ir و از طريق سايت وزارت آموزش و پرورش به‌ آدرس  www.medu.ir قابل دسترسي است.

براساس اين گزارش، اسامي داوطلبان پذيرفته شده‌ي مرحله‌ي اول آزمون، تا سه برابر ظرفيت مورد نياز اعلام شده است .

براساس گزارش رسيده كليه پذيرفته‌شدگان مرحله اول آزمون، لازم است با مراجعه به سايت وزارت آموزش و پرورش، به نشاني www.medu.ir و سپس لينك دبيرخانه هيات مركزي گزينش به نشاني http://gozinesh.medu.ir و مطالعه‌ي اطلاعيه‌ي مربوط، فرم اطلاعات فردي را از سايت مذكور دريافت و پس از تكميل با 2 قطعه عكس پشت‌نويسي شده به همراه تصوير كليه‌ي صفحات شناسنامه، حداكثر تا پايان وقت اداري روز شنبه مورخ 26/4/89 از طريق پست پيشتاز به هسته گزينش اداره كل آموزش و پرورش استان محل سكونت خود ارسال نمايند.
+ نوشته شده در  شنبه نوزدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 22:23  توسط مدیر وبلاگ  

مبعث حضرت رسول ( ص)

روزگاری بود میوه اش فتنه ، خوراکش مردار ، زندگی اش آلوده ، سایه های ترس شانه های بردگان را می لرزاند . تازیانه ستم ، عاطفه را از چهره ها می سترد . تاریکی ، در اعماق تن انسان زوزه می کشید و دخترکان بی گناه ، در خاک سرد زنده به گور می شدند . و در این هنگام بود که محمد (ص) بر چکاد کوه نور ایستاد و زمین در زیر پاهای او استوار گردید .

آن شب ، شب بیست و هفتم رجب بود . محمد غرق در اندیشه بود که ناگهان صدایی گیرا و گرم درغار پیچید : بخوان! بخوان به نام پروردگارت که بیافرید ، آدمی را از لخته خونی آفرید ، بخوان که پروردگار تو ارجمندترین است ، همو که با قلم آموخت ، و به آدمی آنچه را که نمی دانست بیاموخت . . .

عید مبعث مبارک باد .

 
 
 مهدي بيا كه عيد اعظم پيمبر است


اين بعثت محمد و تبريك حيدر است


در اهتزار پرچم قرآن هل اتي


تا موسم ظهور بدستان رهبر است

 

تا عيان از پرده شد حسن دل اراى محمد (ص )


شد جهان روشن زنور چهره زيباى محمد (ص )


تيرگيهاى ضلالت پاك شد از چهره گيتى


بر طرف شد گرد غم از يك تجلاى محمد (ص )

+ نوشته شده در  جمعه هجدهم تیر ۱۳۸۹ساعت 10:9  توسط مدیر وبلاگ  

مدير امور اداري سازمان نهضت سوادآموزي: هفت هزار آموزشيار طي برنامه پنجم توسعه استخدام مي‌شوند

مدير امور اداري و پشتيباني سازمان نهضت سوادآموزي كشور از استخدام 3 هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي تا مهر ماه سال جاري خبرداد.
حسين مونسان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ايسنا، گفت: در اجراي قانون تعيين تكليف استخدام معلمان حق التدريسي و آموزشياران نهضت سواد آموزي كه مصوبه مهر ماه سال 88 مجلس شوراي اسلامي است، براي مهر ماه امسال سه هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي به استخدام آموزش و پرورش در مي آيند.
وي يادآور شد: طبق ماده «پنج» قانون، داشتن حداقل مدرك دانشگاهي فوق ديپلم از شرايط استخدام آموزشياران است، همچنين با توجه به بالا بودن تعداد آموزشياران، اولويت استخدام‌ها براساس رشته و مدرك تحصيلي و سابقه كاري آموزشياران است.
به گفته اين مقام مسئول، براساس قانون در برنامه پنج‌ساله پنجم، هفت هزار آموزشيار نهضت سوادآموزي بايد جذب آموزش و پرورش شوند كه از اين تعداد امسال سه هزار نفر استخدام رسمي خواهند شد.
مونسان در پايان يادآور شد: در حال حاضر 44 هزار و 843 آموزشيار نهضت سوادآموزي در سراسر كشور مشغول تدريس هستند.

منبع: بازار کار

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم تیر ۱۳۸۹ساعت 19:23  توسط مدیر وبلاگ   | 

خبر

سهمیه خانواده محترم شهدا و جانبازان که فقط به فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۲۵٪ اختصاص یافته بود با الحاق ماده ای دیگر به شرح زیر تغییر یافت

در این ماده الحاقیه ،همسران محترم شهدا ، جانبازان از کار افتاده کلی، پدرومادر شهید،برادران وخواهران (شهید و جانبازان از کارافتاده کلی) به شرط ۶۰ ماه سابقه و مدرک تحصیلی فوق دیپلم تا تاریخ ۱۵/۷/۸۸ مشمول اولویت استخدام می شوند.

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم تیر ۱۳۸۹ساعت 18:55  توسط مدیر وبلاگ   | 

ضمن تشکر و قدردانی از خواهر محترم خانم شهبازی در خصوص همکاری و اطلاع رسانی و تبریک میلاد امام علی (ع) و همچنین روز پدربه همه ی همکاران عزیز ، به توضیح مختصری در مورد ابهاماتی که موجبات سئوال برخی از دوستان را فراهم کرده است ، پرداخته می شود؛ امید آنکه از این توضیحات به پاسخ سئوال خود برسند:

۱- به مدرک تحصیلی که بعد از تاریخ ۱۵/ ۷ /۸۸ یا حداکثر تا پایان نیمسال  تحصیلی ۸۸-۸۷ صادر شده ترتیب اثر داده نمی شود.

۲- رشته های مرتبط عبارتند از : آموزش ابتدایی،روانشناسی،ادبیات فارسی،امورتربیتی و الهیات

۳- سهمیه خانواده شهدا و جانبازان فقط به فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان بالای ۲۵٪ اختصاص دارد و سهمیه دار باید تا تاریخ ۱۵/۷/۸۸ ، ۶۰ ماه سابقه ی خدمت داشته باشد.

۴- آموزشیاران مافبل ۸/۸/۸۰ به آن دسته از همکارانی اطلاق می شود که قبل از تاریخ یاد شده در نهضت سوادآموزی فعالیت داشته و قانون لغو مواد ۶ و مکرر ۶ اساسنامه نهضت که در تاریخ ۸/۸/۸۰ به تصویب رسید شامل حال آنان نمی شود.

+ نوشته شده در  جمعه چهارم تیر ۱۳۸۹ساعت 23:17  توسط مدیر وبلاگ   | 

استخدام 3 هزار آموزشيار در آموزش و پرورش تا مهر ماه

قائم مقام نهضت سواد آموزي خبر داد:
قائم مقام نهضت سواد آموزي كشور گفت: تا مهر ماه امسال 3 هزار نفر از آموزشياران نهضت سواد آموزي در سراسر كشور به استخدام آموزش و پرورش در مي آيند.
به گزارش سرويس آموزش و پرورش ايسنا، وطني در ديدار با اعضاي گروه بهبود كيفيت و جمعي از آموزشياران استان اردبيل افزود: هم اكنون بيش از 14 هزار و 400 آموزشيار نهضت سواد آموزي با مدرك تحصيلي دانشگاهي در سراسر كشور فعاليت مي كنند كه 3 هزار نفر از آنها با رشته تحصيلي مرتبط و با سابقه كاري بيشتر در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم تیر ۱۳۸۹ساعت 11:45  توسط مدیر وبلاگ   | 

معلمان حق‌التدريسي‌ با سابقه 7 سال رسمي آموزش و پرورش مي‌شوند


رئيس سازمان آموزش و پرورش لرستان گفت: معلمان حق‌التدريسي‌ با سابقه هفت سال به طور رسمي جذب آموزش و پرورش مي‌شوند.
به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، علي ماكنعلي ظهر امروز در حاشيه جلسه شوراي آموزش و پرورش لرستان در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد با تاكيد بر اينكه سال گذشته يك هزار و 100 نيرو از طريق شركت‌هاي خريد خدمات آموزشي به‌كار گرفتيم، اظهار داشت: امسال اين نيروها با آموزش و پرورش همكاري ندارند و تصميم داريم همه حق‌التدريسي‌ها با بالاي هفت سال سابقه را به صورت رسمي جذب سازمان كنيم.
وي يادآور شد: 43.56 درصد حق التدريسي‌ها سال اول جذب مي‌شوند و در حال رايزني با وزارت هستيم كه باقيمانده آنها كه شامل 20 مرد و 125 زن هستند را با توجه به رشته‌هاي مورد نياز در اين سازمان جذب كنيم.
وي به يكي از برنامه‌هاي كلان وزارت آموزش و پرورش اشاره داشت و افزود: جذب نيروهاي حق‌التدريس از جمله برنامه‌هاي آموزش و پرورش است.
رئيس سازمان آموزش و پرورش لرستان در خصوص فرهنگيان فاقد مسكن گفت: شناسايي اسمي معلمان فاقد مسكن را در اولويت برنامه‌هاي خود قرار داده‌ايم و وزارتخانه نيز به طور جدي اين مهم را در دستور كار خود قرار داده تا در يك فرصت زمان كوتاه تعداد فرهنگيان فاقد مسكن را به حداقل برساند.
ماكنعلي ساماندهي نيروي انساني، فضاهاي آموزشي و مسائل مادي را سه هدف اين سازمان بيان كرد و گفت: امسال از نيروهاي بازنشسته توانمند در آموزش و پرورش استفاده مي‌كنيم و با توجه به نياز، افرادي كه پس از 30 سال بازنشسته شده‌اند، مي‌توانند تا يك سال با اين سازمان همكاري داشته باشند.
وي يادآور شد: در بخش فني و حرفه‌اي نيز تلاش بر اين است كه خريد خدمات آموزشي به صورت برون‌سپاري انجام شود.
رئيس سازمان آموزش و پرورش لرستان در خصوص اهداي كارت‌هاي بيمه طلايي به فرهنگيان گفت: تا پايان هفته جاري كارت‌هاي بيمه طلايي در اختيار فرهنگيان قرار مي‌گيرد تا آنها از مزاياي اين بيمه استفاده كنند.
ماكنعلي با بيان اينكه در ايام تابستان امسال تمام فرهنگيان و دانش‌آموزان مي‌توانند به صورت رايگان از استخر شنا استفاده كنند، گفت: آموزش شنا هر سال براي يك پايه ابتدايي اجباري شده كه امسال پايه سوم ابتدايي در نظر گرفته شده است.
وي اظهار داشت: امسال قرار است كه 2 هزار دانش‌آموز در قالب كاروان راهيان‌نور به مناطق جنگي غرب كشور اعزام شوند تا آنها با رشادت‌ها و مجاهدت‌هاي رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.
ماكنعلي در خصوص استخدام پيماني متقاضيان گفت: آزمون استخدامي اين مهم برگزار شده و نتايج آن مرداد ماه سال‌جاري اعلام مي‌شود، تا افراد پذيرش شده مهرماه سال‌جاري در كلاس‌ها حضور يابند.
وي يادآور شد: آموزش و پرورش استان داراي 3 هزار و 145 ملك است كه يك هزار و 82 ملك آن داراي سند و 2 هزار و63 ملك فاقد سند هستند.
ماكنعلي از ثبت‌نام الكترونيكي دانش‌آموزان با كد ملي در سال تحصيلي جديد خبر داد و افزود: اين مهم به منظور جلوگيري از آمار اضافي و توزيع نامناسب امكانات آموزشي اجرا مي‌شود.
وي يادآور شد: اين طرح در تمام مدرسه‌ها استان اعم از دولتي و خاص شامل تيزهوشان، نمونه دولتي، هيئت امنايي و شاهد اجرا مي‌شود و مديران آموزشگاه‌ها حق ندارند شهريه‌اي بابت ثبت نام از دانش‌آموزان دريافت كنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم تیر ۱۳۸۹ساعت 11:43  توسط مدیر وبلاگ   | 

اسوه تقـوي علي و مظــهر ايمــان علي

عـزت آل پيمـــبر ، عاشــــق جانـان علي

منشــاء جـود و سخاوت ، موج درياي وفا

لعل رخشـــان ولايت ،گوهــر تـابـان علي

منبع مهــر ومحبت ، صــاحب لطف و کرم

افتـــخار شيـعيان و آيت الـرحمــــان علي

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم تیر ۱۳۸۹ساعت 11:6  توسط مدیر وبلاگ   | 

علی نامت بود اوج تولا نگینی از تبار مصطفایی

علی یادت انیس شیعیان است حریری از طلوع کبریایی

علی ای حوض کوثر از تو جوشان علی ای دست موسی از تو بیضاء

علی  شبها چه رازی با تو دارند که در عشقت کواکب بی قرارند مگر آنها ندارند از تو تابی

 علی دلها چه سازی با تو دارند که با یادت قرین آفتابند

علی خندق چه یادی از تو دارد که از نامت دلی هردم سپارد

علی کعبه چه یادی از تو دارد که هرسالش هزاران یار سویش می خرامد

علی کعبه نشانی از تو دارد که اینگونه صداقت می نگارد

علی کعبه چرا در دل عزیز است یقین دارم زبویت مشکبیز است

علی دانی چرا حج بس عزیز است که بعدش واژه عید غدیر است

علی را مدح می گویم که از نامش عجب عشقی به دل دارم که بس شوریده احوالم

خداوندا در این شهرم عجب مردم به مولایم وفایی بس عجب دارند به عشقش گام می تازند

 به مهرش جان می بازند و گرخواهند حریرجان سپارند تو را مولا شمیم عقل می دانند

بسیارند ،بسیارند آنان که مرتضی دل در کف اخلاص پندارند

گرخواهی در این دنیا عزیز و مهتری یابی بگو جانم علی جانم

وبلاگ آموزشیاران پییشاپیش ولادت با سعادت حضرت امیرمؤمنان امام علی (ع) و روز پدر را به همه ی همکاران عزیز تبریک  و تهنیت عرض می نماید

+ نوشته شده در  چهارشنبه دوم تیر ۱۳۸۹ساعت 19:57  توسط مدیر وبلاگ   |